ÚvodKatalog umožňuje vyhledávání katalogových listů přístrojů abecedně řazených v 5-ti tématických okruzích – skupinách.Průvodce – je pomocník, který Vás pomocí jednoduchých otázek navede na požadovaný katalogový list přístroje. CeníkNovinky
  Switch to english version   Napište nám...  
     
 
Detail přístroje Zpátky Uložit katalogový list ve formátu PDF Vytisknout katalogový list
 
Přídavné zařízení

DD-860

Cena: 4531 ,- Kč
 
Technické parametry

  Povolená rychlost proudění vzduchu ve VZP   1-20m/s
  Klimatická odolnost   0 až +60°C
  Pracovní prostředí   bez nebezpečí výbuchu dle ČSN 332000-3
 
Vzorkovač - vzduchu DD-860 umožňuje přívod měřeného vzorku vzduchu ze vzduchotechnického potrubí ke kouřovému detektoru. Dále umožňuje kouřovým detektorům kontrolovat vzduchotechnická potrubí při nižších rychlostech proudění vzduchu. Nízké proudění vzduchu (viz technická specifikace) je podmínkou pro získání správných výsledků měření.
 
Funkce
Vzorkovací komora se skládá z šedivé polykarbonatové skříňky s průhledným krytem. Perforovaná vstupní sonda je z černého PVC, s třemi bočními kruhovými otvory, na konci je zaslepená, . Výstupní sonda má bílou barvu a na konci zkosenou hranu. Pro každou sondu jsou dodávány těsnící průchodky ve dvou velikostech. Sondy se připojují pomocí lisovaných spojek ke vzorkovací komoře, která má také na jedné straně odnímatelné průchodky pro kabeláž. Sondy zapouštějte do potrubí po značku indikace zapuštění (viz obrázek), tedy 161 mm do potrubí. Průhledný kryt se zabudovaným těsněním se uvolňuje v případě servisu pomocí 4 plastových šroubů po obvodě. Kouřový detektor a jeho LED indikátor jsou skrz kryt dobře viditelné. Vrtací šablona slouží pro umístění otvorů pro vstup sondy do potrubí.
 
Instalace
1. Jednotku vzorkování vzduchu instalujte do středu přímého (rovného) úseku potrubí, které má délku nejméně 6x větší než šířku. Tím zabráníte nepříznivým vlivům turbulence vzduchu a zpřesníte výsledky měření. 2. Zkontrolujte směr proudění vzduchu ve vzduchovém potrubí. 3. Přiložte vrtací šablonu na osu (střed) vzduchovodu, souběžně s prouděním vzduchu. Zkontrolujte, že šipka na vrtací šabloně je ve stejném směru, jako průtok ve vzduchovodu. 4. Pomocí vrtací šablony vyznačte razidlem dva středy - jeden pro bílou a druhý pro černou sondu. Ověřte, zda vyražené středy jsou vzdáleny 212mm. 5. Poté vzorkovací jednotku instalujte podle nákresu pomocí přiložených hmoždinek a těsnění. 6. Do vzorkovací jednotky připevněte na montážní základnu příslušné čidlo a proveďte el. zapojení. 7. Připevněte vrchní průhledný kryt a zkontrolujte jeho utěsnění. 8. Vzorkovací jednotka je nyní připravena k přívodu měřeného vzorku vzduchu k internímu kouřovému detektoru. Na boku testovací komory je otvor o průměru cca 0,5cm utěsněný žlutou plastovou krytkou. Jedná se o zkušební otvor pro testování funkčnosti kouřového detektoru. Po funkční zkoušce se vždy ujistěte o zpětném umístění této těsnící krytky.
 
Upozornění
- povolená rychlost proudění vzduchu ve vzt. potrubí: 1 m/s až 20m/s - vzorkovací sondy vhodné pro potrubí: šíře 300mm - 1500mm - provozní teplota: 0°C - 60°C - těsnící průchodky sondy dodávané ve dvou velikostech - odolný, lehký materiál a kompaktní design - minimální vliv na provoz ventilačního systému - odstranitelný průhledný kryt ochrany proti externím vlivům, zjednodušení obsluhy a servisu vzorkovače
 
Schéma
 
  KR Protect ©2007