ÚvodKatalog umožňuje vyhledávání katalogových listů přístrojů abecedně řazených v 5-ti tématických okruzích – skupinách.Průvodce – je pomocník, který Vás pomocí jednoduchých otázek navede na požadovaný katalogový list přístroje. CeníkNovinky
  Switch to english version   Napište nám...  
     
 
Detail přístroje Zpátky Uložit katalogový list ve formátu PDF Vytisknout katalogový list
 
Přídavné zařízení

VN-1

 
Technické parametry

  Napájecí napětí   230V/50Hz
  Příkon   100W/30W (dle použitého zdroje žárovka/zářivka)
  Klimatická odolnost   -5 až +50°C / 10 až 90% RV
  Rozměry (š × v × h)   1030 x 150 x 130mm
  Krytí   IP20
  Pracovní prostředí   bez nebezpečí výbuchu dle ČSN 332000-3
 
Výstražný světelný nápis VN je určený pro světelnou signalizaci varovných signálů spojených s nebezpečnou koncentrací oxidu uhelnatého v prostorách garážových stání.

Plastové pouzdro nápisu je v šedé barvě, čelní plocha z tmavě červeného průsvitného plexiskla. Nápis je vyroben ze samolepicí fólie podle zadání zákazníka. Text nápisu je bezpečně čitelný pouze při inicializaci interního světelného zdroje v nápisu. Při deaktivaci světelného zdroje je text špatně rozeznatelný. Výstražný nápis je osazen kabelovou průchodkou PG11 umístěnou na horní straně víka nápisu. Nápis disponuje úchyty jak pro montáž na stěnu, tak pro montáž na strop. Nápis je dodáván na vyžádání v oboustranné variantě.
Volba světelného zdroje:
4x 25W žárovka: pro přerušovaný svit
1x 30W zářivka: pro trvalý svit

Výstražný nápis VN-1 lze standardně objednat v následujících provedeních:
VN-1-J: výstražný světelný nápis jednostranný, rozměr 1030 x 150 x 130mm
VN-1-O: výstražný světelný nápis oboustranný 1030 x 150 x 130mm
VN-M: výstražný světelný nápis jednostranný malý 515 x 150 x 130mm
Nápisy disponují úchyty jak pro montáž na stěnu, tak pro montáž na strop (do podhledu). Oboustranné varianty disponují pouze úchyty do podhledu. Další varianty jsou možné pouze po vzájemné dohodě.
 
Instalace
Propojení světelného nápisu (přístroje) ke zdroji elektrické energie a kotvení světelného nápisu může provádět pouze firma s příslušnou odbornou kvalifikací. Před instalací doporučujeme provést kontrolu zařízení včetně kotevních prvků a kontrolu místa určeného k montáži. Po instalaci je nutné provést revizi elektrického zařízení v rozsahu platných právních předpisů.
 
Údržba
Světelný výstražný nápis je z hlediska údržby nenáročné zařízení, periodická prohlídka se v podstatě omezuje na kontrolu stavu. Interval prohlídek je závislý na charakteru provozu.
Provozovatel je povinnen provádět periodické revize elektrického zařízení v závislosti na četnosti jeho používání – nejméně však 1x za 2roky.
Zařízení lze čistit běžnými úklidovými prostředky – saponáty apod. Při jakékoliv manipulaci se světelným nápisem musí být tento nápis odpojen od zdroje elektrické energie.
 
Upozornění
Nápis VN-1 je určen do prostředí bez nebezpečí výbuchu. Při jakékoliv manipulaci se světelným nápisem musí být tento nápis odpojen od zdroje elektrické energie. Osoba pracující s přístrojem musí být upozorněna na to, že použití přístroje způsobem, pro který není výrobcem určen, může způsobit narušení elektrické ochrany přístrojem poskytované.
Ekologická likvidace tohoto zařízení je zajištěna v rámci kolektivního systému RETELA (www.retela.cz).
 
 
  KR Protect ©2007