ÚvodKatalog umožňuje vyhledávání katalogových listů přístrojů abecedně řazených v 5-ti tématických okruzích – skupinách.Průvodce – je pomocník, který Vás pomocí jednoduchých otázek navede na požadovaný katalogový list přístroje. CeníkNovinky
  Switch to english version   Napište nám...  
     
 
Detail přístroje Zpátky Uložit katalogový list ve formátu PDF Vytisknout katalogový list
 
Přídavné zařízení

UG-4

 
Technické parametry

  Povolená rychlost proudění vzduchu ve VZP   0,5 ÷ 20m/s
  Klimatická odolnost   dle použitého detektoru kouře
  Pracovní prostředí   bez nebezpečí výbuchu dle ČSN 332000-3
 
Vzorkovač UG-4 je určen pro detekci kouře ve VZT potrubí – zajišťuje přísun měřeného vzorku vzduchu z VZT potrubí k detektoru kouře v něm umístěném.
Vzorkovač UG-4 (dále jen UG-vzorkovač) se skládá ze dvou částí:
1. Plastového pouzdra se dvěma průhlednými plastovými víky. Do plastového pouzdra se umisťuje detektor kouře (detektor kouře není součástí dodávky UG-vzorkovače).
2. Venturiho trubice (Al) umožnující optimální přísunu měřeného vzorku do plastového pouzdra s detektorem kouře
Plastové pouzdro umožňuje mechanické upevnění i elektrické připojení zvoleného detektoru kouře. Venturiho trubice je speciálně konstruovaná pro zajištění optimálního přísunu měřeného vzorku k detektoru kouře. Podmínkou pro umožnění optimálního přísunu vzorku k detektoru kouře je i dodržení požadované rychlosti proudění vzduchu ve VZT, které je pro uvedený systém následující: v = 0,5m/s ÷ 20m/s
UG-vzorkovač se používá společně s nadstavbovou řídící jednotkou k ovládání akustické či optické signalizace, nebo k ovládání větrání VZT apod.
 
Instalace
Podrobný popis instalace UG-vzorkovače je uveden v „Instalačním manuálu vzorkovače UG-4“ , jenž je nezbytnou součástí dodávky přístroje (též je k dispozici v pravém horním rohu této stránky - ve formátu *.pdf)
Hlavní zásady montáže:
- UG-vzorkovač musí být instalován tak, aby ukazatel (šipka) směru vzduchu zobrazená na vzorkovači odpovídala směru proudění vzduchu v potrubí.
- Pozice montáže UG-vzorkovačů jsou nezávislé, mohou být instalovány na libovolnou stranu potrubí. Doporučujeme, aby byly instalovány se stejnými pravidly, jaké jsou předepsané pro montáž průtokoměrů. Před montáží UG-vzorokovačů doporučujeme prostudovat „Metody pro měření proudění vzduchu ve VZT potrubí.“
Při instalaci před tlumičem, filtrem nebo změnou směru potrubí doporučujeme dodržet minimální vzdálenost 3x průměr potrubí. Při instalaci zařízení za těmito prvky doporučujeme dodržet vzdálenost minimálně 5-ti násobku průměru potrubí.
 
Upozornění
- povolená rychlost proudění vzduchu ve VZT potrubí: v = 0,5m/s ÷ 20m/s
- při instalaci UG-vzorkovače do venkovního či chladného prostředí, kde existuje riziko kondenzace par, doporučujeme izolovat UG-vzorkovač vodotěsným krytem UG-COVER – podrobně viz bod č. 9 „Instalačního manuálu vzorkovače UG-4“
 
Schéma
 
  KR Protect ©2007