ÚvodKatalog umožňuje vyhledávání katalogových listů přístrojů abecedně řazených v 5-ti tématických okruzích – skupinách.Průvodce – je pomocník, který Vás pomocí jednoduchých otázek navede na požadovaný katalogový list přístroje. CeníkNovinky
  Switch to english version   Napište nám...  
     
 
Detail přístroje Zpátky Uložit katalogový list ve formátu PDF Vytisknout katalogový list
 
Přídavné zařízení

SE-301A

 
Technické parametry

  Napájecí napětí   230 V/50Hz
  Příkon   10W
  Akustický signál   115dB
  Optický signál   zábleskové světlo
  Rozměry (š × v × h)   160 x 115 x 75mm
  Klimatická odolnost   -10 až +50°C / 10 až 90% RV
  Provedení pouzdra   plastové
  Krytí   IP 40
  Pracovní prostředí   bez nebezpečí výbuchu dle ČSN 332000-3
 
Piezoelektrická siréna se zábleskovým světlem - SE 301 A je určena k detekčním systémům plynů jako zdroj akustického a optického varovného signálu.
 
Funkce
Siréna SE 301A po připojení na napájení 230Vst/50Hz aktivuje svůj optický signál - zábleskové světlo. Požadujeme-li i akustický signál - 115dB/1m, musíme propojit svorky "B" a "B" (24V) na svorkovnici sirény, tak jak je znázorněno níže ve "schématu svorkového zapojení". Optický signál se připojuje zpravidla na první výstupní relé detektoru plynu jako ALARM č.1, akustický signál na výstupní relé č.2 jako ALARM č.2.
 
Instalace
Siréna SE-301A je určena k montáži na zeď. K upevnění sirény slouží tři otvory o průměru 5mm umístěné na zadní straně plastového krytu ústředny. Pomocí tří vrutů (šroubů) sirénu připevňujeme ke zdi. Siréna je osazena flexibilní kabelovou průchodkou použitelnou až do průměru 25mm. Propojení sirény k síti smí provádět pouze osoba znalá. Provádí se kabelem 2 x 1mm2 (doporučený kabel je JYTY 2x1). Přívod pro připojení k síti musí být jištěn jednopólovým jističem 1A/250V a musí být označen SE301/230.
 
Upozornění
Osoba pracující s přístrojem musí být upozorněna na to, že použití přístroje způsobem, pro který není výrobcem určen, může způsobit narušení elektrické ochrany přístrojem poskytované. Při jakémkoliv zásahu do detektoru, vyžadující otevření vrchního víka, je třeba detektor odpojit od napájení (vypnout jistič). Výměna jakékoliv součásti sirény je zakázána.
 
Schéma
svorkového zapojení
 
  KR Protect ©2007