ÚvodKatalog umožňuje vyhledávání katalogových listů přístrojů abecedně řazených v 5-ti tématických okruzích – skupinách.Průvodce – je pomocník, který Vás pomocí jednoduchých otázek navede na požadovaný katalogový list přístroje. CeníkNovinky
  Switch to english version   Napište nám...  
     
 
Detail přístroje Zpátky Uložit katalogový list ve formátu PDF Vytisknout katalogový list
 
Detektor

DP-721

 
Technické parametry

  Napájecí napětí   8,5 až 33Vss
  Příkon   max. 60mA
  Indikace poplachu   bílá LED - červený svit
  Indikace poruchy   žlutá LED
  Výstupní relé   30Vss - 2A
  Teplotní hlásič   maximum +57°C +/- 1,5°C , G- 8°C /min a více
  Rozměry   průměr 100mm, výška 50mm vč.patice
  Krytí   IP 43
  Pracovní prostředí   bez nebezpečí výbuchu dle ČSN 332000-3
  Klimatická odolnost   -20 až +55°C/5 až 95% RV
  Detekovaný plyn   kouř
 
Detektor typu DP 721 je určen pro zapojení do systémů elektrické zabezpečovací signalizace - EZS, nebo jako autonomní detektor kouře pro ochranu objektů před vznikem požáru. Detektorů DP 721 je optokouřový a teplotní požární hlásič s výstupním relé a s automat. nulováním - resetováním poplachového stavu.
 
Instalace
Při instalaci hlavice detektoru vložte detektor do patice a otáčejte ve směru hodinových ručiček dokud hlásič správně nezapadne do patice. Potom otočte o dalších asi 15 stupňů, aby byl hlásič v patici pevně usazen (aretován). Patice - DB 702 je vybavena uzamykacím mechanismem zabraňující neodbornému vyjmutí detektoru z této patice. Jestliže je potřeba detektor v patici uzamknout, je nutno před vložením detektoru do patice odstranit zarážku na hlásič. Při vyjímání detektoru je potom nutné vložit do vzniklé štěrbiny šroubovák a zatlačit při současném otáčení detektoru proti směru hodinových ručiček. Čištění senzoru kouřového detektoru je jednoduché. Šroubovák lehce zasuňte do zářezu při kruhovém obvodu válce s otvory pro vstup kouře do optické komůrky a jemným tlakem nadzvedněte celý kryt komůrky. Poté lze lehkým tlakem vyjmout celou optickou komůrku a pročistit ji buď proudem vzduchu nebo vypráním v etylalkoholu. Nepoužívejte žádné agresivní látky. Optický systém se očistí jemným kartáčkem. Zpětná montáž se provede nasazením optické komůrky a horního krytu, který je nutno pootočit ve směru hodinových ručiček do zapadnutí záklapky.
Pro instalaci detektorů do VZT potrubí využijte vzorkovací jednotku VZORKOVAČ UG-4 .
 
Údržba
Po přiblížení magnetu k místu označenému TEST začne blikat žlutá LED. Počet zabliknutí žluté LED signalizuje stav hlásiče: 1x neopravitelná porucha zařízení 2-3x- snížená citlivost hlásiče 4-7x- citlivost hlásiče je v toleranci, 8-9x- příliš vysoká citlivost hlásiče. Požární detektor DP 721 má zabudovaný systém kontroly, který se aktivuje každých 24 hod. Kontrola obsahuje kompletní diagnostický test s dynamickým ověřením citlivosti optické komůrky a vnitřní elektroniky. Případný posun v citlivosti je signalizován blikající poruchovou LED.
 
Upozornění
Osoba pracující s přístrojem musí být upozorněna na to, že použití přístroje způsobem, pro který není výrobcem určen, může způsobit narušení elektrické ochrany přístrojem poskytované. Výměna jakékoliv součásti detektoru je zakázána. Detektor je určen do systémů EZS.
 
Popis
Položka Funkce Popis
LED bílá signalizuje červeně Alarm a překlopení výstupního relé
LED žlutá FAULT Indikace poruchy - dle počtu zabliknutí (viz odstavec údržba)
Nápis TEST Po přiblížení magnetu k místu označenému TEST začne blikat žlutá LED. Počet zabliknutí žluté LED signalizuje stav hlásiče.
 
Schéma
svorkového zapojení
 
  KR Protect ©2007